Árpolitikánk és a foglalási rendszer háttere

Árpolitikánk és a foglalási rendszer háttere

Amikor Ön fogatos túrát rendel, nem csak az igáslovak klasszikus munkáját és egy szolgáltatást fizet ki, és ezáltal nem csak a fajta klasszikus fennmaradásához járul hozzá, hanem:

- a hajtók tudásához, ami csak hosszú évek alatt megszerezhető rutinnal párosul

- a hajtók túrán odaszánt idejéhez, hozzáállásához

- a hajtók túra előtti és túra utáni idejéhez: lovak befogása, felszerszámozása, felkészítése az aznapi programra (1-1,5 óra)

- lovak kifogása, leápolása, (munka után azonnal nem ihat, ki kell várni a 1,5-2 óra pihentetési időt)

- a lovak forgalomhoz történt betanításához, az ezzel töltött időhöz

- a lovak egész éves fenntartásához

- a lovak ápolásához (évente 3-5 alkalommal patkolás patavágással, állatorvosi kötelező oltás- és vérvételköltségek)

- a fogatok, mint jármű beszerzéséhez, fenntartásához, karbantartásához

Egy olyan tudást fizet ki egy fogatos túrán (túrától függően 3-5 gombóc fagyi áráért, vagy 2-3 rekesz sör áráért), amelyet mi őrzünk és minőséggel képviselünk. És igyekszünk Önnek úgy bemutatni, hogy közben páratlan élményt, különleges hangulatú utazást biztosítunk. Ugye, hogy nem estünk át a ló túlsó oldalára!

Miért kérünk foglalót és miért kell 5-10 napra előre foglalni?

Nem bizalmatlanságból. Mert nincs annál kellemetlenebb, amikor egy csoport telefonon lemondja a foglalását a túra indulása előtt pár perccel, pár órával, miközben ott állnak a felszerszámozott lovak, fogatok, gazdák. Ilyen esetben elengedtünk aznapra más foglalást illetve nagyobb társaságok esetén a többi fogatos gazdának is jár a "fájdalomdíj", hiszen befogta állatát, félretette más tevékenységeit, ideszánta idejét, felkészült a vendégre.

Hajtóink többsége főállásban nem fogathajtó. Van szobafestő, fakitermelő, karbantartó, agrármérnök, lovasoktató, orvos, diák, polgármester, vállalkozó stb. köztük. Ezért úgy kell szervezni napjukat, hogy a megrendelő rendelkezésére álljon a megadott időpontban. Ezért jó előre egyeztetjük a túrákat és úgy szervezik a hajtók a napjaikat, hogy a csoport rendelkezésére álljon. Ha a csoport mégsem jön, az több, mint kellemetlen.

Csoportos foglalás minden esetben az elektronikus levélben meghatározott foglaló átutalásával válik véglegessé!

Párok, max. 6 fős csoportok, társaságok számára itt talál előre meghirdetett, on-line foglalható időpontokat

Utalás:

Számlaszám: 73200189-16030587

Számlatulajdonos:

Várpanoráma Vendégfogadó és Kávézó KFT

Közlemény: foglaló személy neve, túra dátuma

Fogattúrára érkezés:

Kérjük, pontosan érkezzenek! Ne korábban! Vagy az előző csoporttal, vagy a lovak elő- és felkészítésével vagyunk elfoglalva, így nem tudunk Önökre koncentrálni. Ez mindenkinek kellemetlen. És ne is késve! Ha váratlan technikai okok miatt késnek, kérjük, jelezzék azt nekünk! 30 percet meghaladó késés esetén fenntartjuk a jogot:

  • vagy a túra lemondására, ezesetben a foglalót a csoport elvesztette.
  • vagy 15.000 ft felár megfizettetésére

Borkóstoló, borvacsoratúrák biztosítéka:

Ezen programokon biztosítékot kérünk, melyet elektromos levélben összegszerűen jelezzük. A biztosíték arra szolgál, hogy ha a 2,5 órás borvacsora-túra hangulata felfokozottá válik és a társaság még maradna a gazdánál, a borospincénél, fogataink ne rostokolljanak a tervezettnél tovább. Azaz ha a társaság remekül érzi magát, 2,5 óra után minden megkezdett óra 15.000 Ft felárat jelent. Mindenkinek kellemetlen, ha a hajtó sürgeti a jó hangulatban lévő vendégeket.

Azonban a türelemnek is van határa! Figyelem, fontos információ: a tervezett és az alapárban kalkulált 2,5 óra várakozáson felüli, további 2-3 óra plusz várakozás után a lovak és a hajtók nem kötelesek tovább várakozni, hazahajthatnak, hiszen a személyzet ideje sem véges illetve a lovak is ellátásra szorulnak megszokott helyükön, otthonaikban.

Gyermekkedvezmény

Fogattúráinkon nincs gyermekkedvezmény

Kutya, háziállat:

Semmilyen kisállat, házi kedvenc, kutya (kivétel a mi kutyánk) a látogatóközpont épületére és területére nem hozható be. Ezzel nem csak a külterület vadállatait, a központ háziállatait (bárányok, birkák, baromfik, macskák, lovak, tehenek, borjak stb.) védjük, hanem az Ön kedvencét is. Ebben a kérdésben nem bocsátkozunk sem vitába, de még csak megbeszélésbe sem.

Végezetül a lóról és a tiszteletről

Amikor fogattúrát rendelnek, kérem, vegyék figyelembe, hogy a ló élőlény. Extrém időjárásban kímélő "üzemmódban" dolgozunk velük, váratlan helyzetekre határozottan reagálunk. A hajtók általában a többmillió forint-értékű lovak tulajdonosai, gazdái. Mindegyikü(n)k elsősorban a lótartás örömeiért, hagyományáért, a hagyományos gazdálkodás, lovas élet fenntartásáért tartja jószágait vállalkozása(i), főállása mellett, nem elsősorban jövedelemként tekint rájuk. Fontos számunkra, hogy a ló "termeljen", kiegészítő-jövedelmet termeljen, tartsa fenn jelentős tartási költségeit, de a legtöbb gazda önálló gazda, sokunk vállalkozóként, néhányunk cégtulajdonosként több embernek munkáltatója, tehát nem a lóból él. Ezzel együtt tiszteljük a vendéget, de elvárjuk ennek kölcsönösségét is, hiszen lovainkhoz, elvárható és/vagy biztonságos jármódjukhoz, tempójukhoz és a körülmények adta fogatozási stílushoz a mi tapasztalatunk elégséges (nem szorolunk tanácsokra, kivált nem utasításokra, nem kocsisnak, hanem egy életmód  bemutatóinak szegődünk, amikor fogatos vendégeket vállalunk).

Köszönjük a megértést!